KONKURS Rozstrzygnięty

Zapraszamy do udziału w naszym konkursie. 3 pierwsze osoby, które zadzwonią do Redakcji we wtorek, 19 marca od godz. 9.00 i odpowiedzą prawidłowo na pytanie: Jaką nagrodę w 2007 roku otrzymała Pani Krystyna Sienkiewicz z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego, otrzymają piękne książki wydane przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

A oto kilka słów o książce

Serdecznie polecam najnowszą książkę aktorki teatralnej, filmowej, telewizyjnej i kabaretowej KRYSTYNY SIENKIEWICZ pt.”Cacko”. Nie jest to książka biograficzna, gdyż nie ma w niej dat, nie ma chronologii. To książka, która jest zaproszeniem do świata lirycznej komediantki Krystyny Sienkiewicz. Cudownej, magicznej, pełnej urody przestrzeni wrażeń i odczuć wartych ZAPISANIA i ZAPAMIĘTANIA. Książka ta, to podróż po pięknej krainie zdobionej wyjątkowym gustem i talentem. To sposób umiejętności cieszenia się z rzeczy małych i dużych, radzenia sobie w każdych okolicznościach i postrzegania różnych spraw w jasnych barwach. To również zachęta do czerpania z życia PEŁNYMI GARŚCIAMI i tworzenia własnego, niepowtarzalnego świata w sobie i wokół siebie. Książka ta, to w końcu lekcja POKORY I UMIEJĘTNOŚCI DZIELENIA SIĘ RADOŚCIĄ I WIARĄ. Wiedza tej książki podana jest w sposób w jaki Krystyna Sienkiewicz patrzy na świat – DOWCIPNIE, INTELIGENTNIE, czasem KOMICZNIE, a kiedy trzeba MELANCHOLIJNIE i LIRYCZNIE. Patrzy też TRAGIKOMICZNIE.

Krystyna Sienkiewicz – urodziła się 14 lutego 1935 roku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, a przygodę ze sceną teatralną rozpoczęła od Studenckiego Teatru Satyryków. Znana ze swoich kreacji w teatrach Ateneum, Rozmaitości, Syrena i Teatrze Polskim.

Brawurowo podbijała publiczność rolami w “Klimakterium…i już”, “Kwartecie” czy “Zamkniętym świecie”.

W 1958 roku zadebiutowała na dużym ekranie. Stworzyła niezapomniane postacie m.in. w “Motodramie”, “Rzeczpospolitej babskiej” i “Lekarstwie na miłość”. Najbardziej jednak kojarzona

z występami kabaretowymi – w Kabarecie Starszych Panów, w kabareciku Olgi Lipińskiej, gdzie z Barbarą Wrzesińską stworzyły niezapomniany duet – Siostry Sisters, czy własnym programie Śmiechoterapia. W 1996 roku odebrała Nagrodę Artystyczną Polskiej Estrady “Prometeusz”. Mimo problemów z chorobą oczu, nigdy nie przerwała pracy, pozostaje czynna zawodowo zarówno w teatrze, jak i na estradzie. Koncentruje się na pomocy potrzebującym, chorym dzieciom i niechcianym zwierzętom.

Jej motto to słowa Juliana Tuwima: ŻYJ TAK, ŻEBY POTEM, JAK CIEBIE ZABRAKNIE, LUDZIOM BYŁO NUDNO.

Warto przeczytać i mieć takie “Cacko” na swojej półce.